Vai palīdzēt ar naudu savam draugam?

Jā un nē, jo pastāv risks, ka nauda netiks atmaksāta un tiks sabojātas attiecības. Ne vienmēr viss notiek tā, kā tam vajadzētu notikt. Tas nozīmē, ka pastāv liels un mazs risks, ka tiks sabojātas draudzīgās attiecības naudas aizdošanas dēļ.

Ļoti liels risks ir aizdot naudu, ja paziņa vai draugs ir izlēmis pamest valsti, tas ir emigrēt, un viņam, pietrūkst neliela summa, bet bankā ņemt nevēlas, jo tad jākārto dokumentu kalni, un viņš lūdz palīdzību, iespējamam paziņu lokam.

Par aizņēmēju var būt arī ģimenes locekļi vai tuvāki vai tālāki radi, un tiem visdrīzāk jūs aizdosiet, bet noteikti noskaidrosiet, kam viņam nauda ir nepieciešama, un neaizmirstiet saskaņot par naudas atgriešanas termiņu un visus kontaktus, un arī viņa patiesos patstāvīgos ienākumus. Der arī noskaidrot un pārliecināties, ka jūsu aizdevums būs, noteikti atgriezts. Mutiska noruna, izsniedzot aizdevumu, ir uzticības pārbaude, bet tas ir arī risks, tāpēc aizdodot būtu ieteicams fiksēt dokumenta izskatā, jo radinieks ar neko neatšķiras no paziņas vai drauga viņš arī ir fiziska persona, un ar viņu jānoslēdz darījums ar notāra starpniecību, tas būtu pats prātīgākais.

Aizņemties no draugiem vienmēr izdevīgāk nekā bankās vai nebanku iestādēs, jo draugi gandrīz nekad neuzliek procentus aizdevumam. Bankas un nebanku iestādes internetā uzliek savas saistības, kā, piemēram, procentus un par nesamaksāto aizdevumu uzliek soda procentus, kas ir samērā lieli. Vienmēr pirms aizdodiet naudu, izpētiet sava aizņēmēja ienākumu stabilitāti un piefiksējiet visus personas datus. Ja ir šaubas par personu, kam aizdodiet, noteikti atsakiet.