Treniņi fitnesa klubā – kas jāielāgo?

Tam, ka kustībā ir dzīvība, piekritīs katrs. Tieši tādēļ fiziski aktīvam būtu jābūt ikvienam cilvēkam – neatkarīgi no vecuma un iespējām. Regulāri treniņi sniedz labāku pašsajūtu, ādas stāvokli un veselību: treniņi aizkavē paaugstināta asinsspiediena rašanos, samazina stresu, paātrina vielmaiņu, sekmē pretnovecošanās procesus, uzlabo dzīves kvalitāti kopumā Galu galā – treniņi ļaus komfortablāk justies .

Regulāri treniņi var izmainīt Tavu dzīvi – cilvēks ir radīts kustībai, tādēļ treniņi ļauj justies pilnvērtīgāk, palīdz uzturēt labu veselību , nervu sistēmas darbību un sniedz neskaitāmus citus labumus. Tādēļ, ja pienācis laiks kaut ko mainīt savā dzīvesveidā, piemēroti treniņi katrā ziņā būs labs veids, kā sākt.

Cilvēkiem ir svarīgi atzīt fizisko aktivitāšu nepieciešamību ikdienā un veicināt aktīvu dzīvesveidu – regulāri treniņi uzlabo dzīves kvalitāti, tāpēc cilvēks viskomfortablāk arī jūtas tad, kad ir fiziski aktīvs. Treniņi dod gan labsajūtu, gan uzlabo pašsajūtu. Treniņi palīdz mazināt atkarību veidošanās risku – piemēram, personas, kuras aizraujas ar grupu nodarbībām vai regulāri apmeklē sportošanas zāli, jūtami retāk smēķē, lieto alkoholu un citas veselībai kaitīgas vielas. Tāpat arī fiziski aktīvi cilvēki biežāk lieto veselīgāku uzturu, ir mierīgāki un ar optimistiskāki.

Veselības un pašsajūtas uzlabošanai piemērotākie ir mērenas intensitātes treniņi, kas paātrina sirdsdarbību . Tādam mērķim noder tādi treniņi kā riteņbraukšana, pastaiga, nūjošana, dejas. Gada aukstajos mēnešos , kad ārpus telpām sportot vairs nav tik patīkami, plaši apmeklēta tiek arī svaru zāle un sporta klubi, lai tur tiktu izmēģināti visdažādākie trenažieri. Ja ir grūti saprast, kādas aktivitātes būs atbilstošākās, atbalstu var sniegt personīgais treneris. Personīgais treneris palīdzēs sastādīt individuālu treniņu plānu, sniegs konsultācijas, kā arī palīdzēs iecerētā sasniegšanā. Šādus variantus piedāvā gan sporta klubi, gan arī speciālisti, kuri nedarbojas nevienā konkrētā iestādē.

Uzzini vairāk- http://www.vfabrika.lv/par-mums/nodarbibas/personali/

Tas, cik bieži un ilgi būs treniņi, atkarīgs no vairākiem kritērijiem, piemēram, kopējās slodzes, personas vecuma un dzimuma, mērķa, sagatavotības līmeņa, veselības stāvokļa. Izvērtējot visus šos faktorus, arī var noskaidrot, cik bieži būtu jāapmeklē fitnesa klubi un kādi trenažieri jāizvēlas. Parasti treniņi sporta zālē ilgst no 40 līdz 90 minūtēm.

Kas raksturo lielisku fitnesa klubu?

Fitnesa klubi, šķiet, ir visur – vismaz par dažiem ikvienā pilsētā. Taču, kuram no tiem dot priekšroku? Vērtējot, kura svaru zāle vai sporta klubs būs piemērotākais, uzmanību vērts pievērst vairākiem kritērijiem, tajā skaitā, tā atrašanās vietai, kluba interjeram, servisam, protams, arī cenai. Protams, ikviens pats var lemt, kurš no faktoriem ir visbūtiskākais, taču vērts izskatīt vairākas opcijas, pirms saprast, kura svaru zāle un trenažieri atbildīs Tavām vajadzībām. Jāņem arī vērā, ka bieži sporta klubi sniedz arī dažādus papildus pakalpojumus, piemēram, fitnesa bāru.

Personīgais treneris palīdz sasniegt mērķus

Bieži nākas dzirdēt apgalvojumu, ka personīgais treneris ir ekstra, ko var atļauties tikai turīgi un sabiedrībā zināmi cilvēki. Tomēr tā nav patiesība. Arvien vairāk cilvēku saprot, kādu ieguvumu gūs, ja izvēlēsies sportot trenera pavadībā. Piemēram, personīgais treneris ir būtisks palīgs, ja vēlies vingrot un sportot pareizi vai sasniegt plānoto rezultātu efektīvi un ātri – ar trenera palīdzību redzams un jūtams rezultāts būs sasniegts jau pēc apmēram trīs mēnešiem.

Labi treneri savas zināšanas regulāri uzlabo, apmeklējot dažādus seminārus un apmācības. Ja plāno izmantot personīgā trenera pakalpojumus, pajautā, lai apmeklētie fitnesa klubi informē Tevi par tur strādājošo treneru sasniegumiem un sertifikātiem. Tāpat, vēloties atrast īsto treneri, pie katra no viņiem vajadzētu apmeklēt vairākus treniņus – ar vienu reizi var nebūt gana, lai izdarītu precīzus secinājumus. Tāpat jāielāgo, ka katrs treneris darbā izmanto savas stratēģijas – vienam kādi noteikti trenažieri šķiet labāki un efektīvāki par citiem, otrs uzskata, ka svaru zāle nav vieta atpūtai un neļauj slinkot. Taču arī šeit diez vai trenažieri , kā arī darba stils būs būtiskākais moments – svarīga ir arī pozitīva attieksme un brīva atmosfēra treniņa laikā.

Vēlies sasniegt mērķi, nezaudējot motivāciju pusceļā? Tad jāatrod tāda svaru zāle un trenažieri, kas palīdz izbaudīt procesu! Par laimi, šobrīd tas nemaz nav tik grūti, jo dažādi fitnesa klubi pieejami daudzveidīgā izvēlē.