Patēriņa kredīts privātpersonām

patēriņa kredīts (2)Patēriņa kredīts ir aizdevums, kuru izsniedz banka vai kredītiestāde. Tas paredzēts dažādām vajadzībām, piemēram, kādam lielākam pirkumam, mājokļa labiekārtošanai vai ilgi gaidītam ceļojumam. Tomēr, tas, kā šī nauda tiek tērēta, paliek klienta pārziņā, jo atskaites par to netiek prasītas. Aizdevējam svarīgi ir tas, lai aizdevums tiek apmaksāts noteiktajā termiņā un apjomā.

Saņemt patēriņa kredītu un izmantot tā priekšrocības

Pie patēriņa kredīta priekšrocībām var minēt arī zemākas procentu likmes, kas, piemēram, ātrajiem kredītiem ir daudz augstākas. Pirms patēriņa kredīta izsniegšanas tiek izskatīts prasītāja ienākumu līmenis un stabilitāte, tādēļ jāņem vērā, ka iespējams gan atteikums, gan mazākas aizdevuma summas piedāvāšana. Tāpat arī, izvērtējot vajadzīgo aizdevuma summu, jārēķinās ar divām lietām- pirmkārt, jo lielāka vēlamā summa, jo lielākiem jābūt ikmēneša ienākumiem. Otrkārt, nevajag aizmirst, ka kredīts būs arī jāatdod, tāpēc nevajadzētu ņemt tādu aizdevumu, kura ikmēneša maksājums sastāda gandrīz visu mēneša ienākumu apmērus.

Patēriņa kredīts saņemšanas kritēriji

Vēl papildus ienākumu izvērtēšanai, tiek ņemti vērā citi kritēriji- prasītājam ir jābūt pilngadīgam Latvijas valsts pilsonim ar labu kredītvēsturi. Aizdevuma summas, ko piedāvā aizdevēji, ir sākot no 50 LVL līdz pat 8500 LVL. Termiņi, savukārt, ir no 14 dienām līdz 10 gadiem-viss atkarīgs no tā, kāda ir plānotā ikmēneša atmaksas summa. Jo ilgāks atmaksas termiņš, jo mazāks būs ikmēneša maksājums, vienīgi šeit jārēķinās ar to, ka pie ilgāka termiņa, arī summa, ko sastādīs procenti, būs lielāka.  Aizdevuma izsniegšanas brīdī tiek noteikta fiksētā procentu likme- tas nozīmē, ka tā nemainīsies līdz pat termiņa beigām. Šī procentu likme tiek noteikta, ņemot vērā vairākus kritērijus- piemēram, ienākumu līmeni, kredītvēsturi, kā arī to, vai jau esiet konkrētās kredītiestādes klients.

Pirms patēriņa kredīta ņemšanas vajadzētu izvērtēt arī citus aspektus- procentu likmes, komisiju par aizdevuma pieteikuma izskatīšanu, atmaksas noteikumus un citas nianses, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko risinājumu. Piemēram, ja aizdevums vajadzīgs uz vairākiem gadiem, izdevīgāk būs to kārtot kādā no bankām. Ja patēriņa kredīts ir nepieciešams uz īsāku termiņu, to var noformēt arī internetā, tā ietaupot laiku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *