Kredītu tipi Latvijā

Kādi kredīti pieejami Latvijā?

Ar katru dienu finanšu instrumenti paplašinās diezgan vērā ņemamā ātrumā. Pēdējā laikā aktuāli ir arī valūtu un akciju tirdzniecība, pat DnB banka šobrīd to piedāvā. Tomēr ne par to, apskatīsim informāciju par nedaudz specifiskākiem finanšu instrumentiem – kredītiem. Ja agrāk vien bija pieejami parasti kredīti, ko izsniedz bankas, ar galvotāja klātbūtni un ķīlu iesniegšanu, tad šobrīd situācija ir krietni mainījusies. Nedaudz informācijas par esošo kredītsituāciju Latvijā.

Hipotekārie kredīti.

Šis kredītu tips nepieciešams, lai saņemtu naudu nekustamā īpašuma iegādei, būvēšanai vai renovēšanai. Ir bankas, kas piedāvā bezmaksas konsultācijas, lai rastu pašu izdevīgāko risinājumu attiecīgi jūsu vajadzībām. Piemēram, Swedbank, piedāvā sazināties un sniegt informāciju par labākajiem un izdevīgākajiem ikmēneša maksājumiem, tā, lai noteiktajā laika periodā atmaksa būtu pēc iespējas elementārāka. Šī banka piedāvā kredītu līdz 90% no plānotā nekustamā īpašuma vērtības, termiņā līdz pat 30 gadiem. Kas nepieciešams, lai saņemtu kredītu? Ir vajadzīga būvatļauja un tāme. Hipotekāro kredītu izsniedz pa daļām, pēc katra etapa, bankas aģents veic atkārtotu novērtējumu par to vai turpināt kredīta izsniegšanu.

Ātrais kredīts.

Nu šis viennozīmīgi ir pats aktuālākais un populārākais kredītu tips mūsdienās. Ātrais kredīts, saukts vēl par īstermiņa kredītu. Parasti šī tipa kredīts tiek izsniegts līdz aptuveni 300-400 latiem. Arī šie kredīt kantori attīstās ikdienu, par piemēru Vivus aizdevējs. Ja agrāk  tas izsniedza vien ātro kredītu līdz 700 latiem, tad uz doto brīdi tas sasniedz jau 1000 latu robežu un termiņā līdz diviem gadiem jeb 24 mēnešiem. Vivus ir 4finance grupas biedrs un runājot par šo grupu, vispār visi tajā esošie kreditori ir ļoti strauji attīstījušies. Arī populārais SMSCredit nu jau piedāvā aizņemties līdz 400 latiem. Aktuāls pakalpojums pie 90% kreditoru ir arī pirmais kredīts bez maksas, kur aizņemoties pirmo reizi pamatsumma netiek aplikta ar procentiem.

Patēriņa kredīts.

Arī šis tips paliek aizvien populārāks. Atkal nedaudz jāpieskaras ātrajam kredītam, jo šobrīd populāri paliek tas, ka šie divi kredītu tipi sāk apvienoties veidojot tādu kā ātro patēriņa kredītu, arī tas pats iepriekš minētais Vivus. Spilgts piemērs šim apvienotajam kredītu tipam ir Credit24, kas vienā reizē izsniedz līdz 1500 latiem, termiņā līdz diviem gadiem. Protams, ir arī parasti patēriņa kredīti, kā piemēram, iepriekš minētās bankas Swedbank piedāvātais risinājums. Pieejams 2000 eiro apmērā. Lai saņemtu nepieciešams būt vismaz 21 gadu jaunam, ar labu kredītvēsturi un stabiliem ikmēneša ienākumiem. Swedbank nemīl īstermiņa kredītus, tāpēc, ja jums ir kāds neatmaksāts ātrais kredīts, vai 3 mēnešu laikā ir kāds bijis, tad diemžēl pie šī patēriņa kredīta jums netikt.

Protams, ir vēl dažādi kredītu tipi, taču sīkumos neiedziļināsimies un apskatījām tikai populārākos.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *