Kāda apdrošināšana nepieciešama Tavam auto?

Tie auto īpašnieki, kuri ir aktīvi ceļu satiksmes dalībnieki, zina, cik būtiska nozīme ir piemērotas apdrošināšanas iegādei. Šobrīd pieejami vairāki apdrošināšanas varianti, tādēļ svarīgi izvērtēt visas nianses, lai varētu atrast piemērotāko variantu.

OCTA

OCTA ir apdrošināšanas polise, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklim piedalīties nav atļauts. OCTA sedz zaudējumus, kas radīti ceļu satiksmes negadījumā cietušajām personām. Tas nozīmē, ka izdevumi par, piemēram, medicīniskajiem pakalpojumiem vai auto remontu, nebūs jāsedz avārijas izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija.

Tiesības pretendēt uz apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne tikai otra auto vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri bijuši transporta līdzeklī, kas izraisījis negadījumu.

Vairāk uzzini- https://www.iizi.lv/octa

KASKO

Otrs transportlīdzekļu apdrošināšanas veids ir KASKO apdrošināšana. Šī apdrošināšana sedz zaudējumus, kas radušies konkrētā auto īpašnieka izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai tad, ja mašīna tiek apzagta vai nonākusi garnadžu rokās. KASKO atlīdzina automašīnas remonta izdevumus. KASKO polises iegāde nav obligāta , taču, ja transportlīdzeklis pirkts līzingā vai kredītā, polises iegāde ir obligāta . KASKO apdrošināšana ir ne tikai vieglo automašīnu privilēģija. Tā piemērota arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem.

KASKO apdrošināšana ir labs OCTA polises papildinājums, jo tādejādi auto tiek apdrošināts pret zaudējumiem, kas radušies šādos gadījumos:

> Ceļu satiksmes negadījumos;
> Ugunsgrēkos;
> Dabas stihiju ietekmē;
> Zādzības un vandālisma gadījumā;
> Dzīvnieku radīto bojājumu gadījumā

Pērkot KASKO, papildus var izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām atbilstošus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

OCTA un KASKO polišu cenas ietekmē vairāki kritēriji, piemēram, transportlīdzekļa veids un vecums, autovadītāja vecums un pieredze. Polises cenu vienkārši uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Kā tiek aprēķināta polises cena?

Kā minēts iepriekš, OCTA un KASKO polišu cena katrā indivduālā gadījumā tiek vērtēta atsevišķi.

Piemēram, OCTA polises izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski , kā arī pašriska lielums.